Cuma, Ekim 20, 2017

Bazı İnsanlar Sadece Fotoğraflarda Güzel


Eski fotoğraflara denk geldim dün, kendimi ararken kaybolup kaybolup durduğum zamanlara, kırılma noktalarıma baktım. ''Sahiden o zaman neler olmuştu da ben bu insanlarla bir araya gelmiştim.'' dedim. ''Benim burada ve bu insanlarla ne işim var sorusunu onlarca kez zihnimde sorduğum anlara geri döndüm. Dost gibi görünen ve benim için artık bir yabancıdan farksız olanlarla (hatta size diyeyim ki dışarıdaki zararsız yabancıları bile onlardan daha çok sevebilirim) birlikte aynı karedeydim. O günün sonunda şunu öğrendim tüm yanılgılarınıza ve üzüntülerinize rağmen sizi seven her halinizle seviyor. Geçmişimi kucaklamıyorum ama siz olmasanız daha az farkındalıklı bir hayat yaşayacaktım. Sevildiğim yerin neresi olduğunu hiç bilemeyecektim, Kitaplara bu kadar bağlanmayacak onlarla zihin açıcı sohbetler edemeyecektim, aşkı büyük lüks avmlerin veya semtlerin publarında restoranlarında arayacaktım. Dostun mutluluğunuzla mutluluk duyan mutluluğunuzu isteyen, sadece senin acılarından beslenmeyen insan olduğunu fark edemeyecektim. Bu kadar fazla film izlemeyecek asıl olan kendimi hiç aramayacaktım. Her şeyden önemlisi yazı yazmayacaktım . 
Ne istediğini bazen bilememek biz insanların laneti ama en azından artık neyi istemediğimi biliyorum. Bu bile dünyaya değer. 
O eski başına buyruk beni özlüyorum, ''daha masum, daha insana dair inançlı, daha güçlüymüşüm'' diyorum ama biliyorum ki geçmişi değiştiremezsin yalnız onlardan ders alabilirsin.
O yüzden bazı insanlar ve mekanlar sadece Fotoğraflarda güzel...
Herkes yerinde sağ olsun! LADY NIETZSCHE


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

Sevmekte yorulur

Sevmekte yorulur. Defalarca sana anlatmak istediğim şey buydu aslında. Bir elin hep kapının kulpunda olduğu için anlayamadın sen ...